Zamawianie reklamy

Zamawianie reklamy w programach mailingowych to nic trudnego. Jeśli umiemy wykonać poprawnie przelew oraz wypełnić formularz nie musimy się niczym martwić. Na początku jednak zastanówmy się, jaką reklamę chcemy zamówić.

Wchodząc na pierwszą lepszą stronę firmy mailingowej odszukujemy zakładki „Reklama”. Tam do wyboru mamy wiele opcji. Pod spodem opisałem je wszystkie.

Płatny mailing - jest to e-mail z treścią naszej reklamy oraz z naszym linkiem, rozsyłany do określonej ilości użytkowników, bądź do wszystkich naraz. Często widnieje gwarantowana liczba unikalnych odwiedzić – bądź odwiedzin w ogóle.

Wejścia na stronę przez płatne kliki – to nasz link lub baner umieszczony w odpowiedniej sekcji dla użytkowników programu. Różnią się wartością oraz metodą wynagradzania. Linki pieniężne przynoszą lepszy efekt reklamy niż linki punktowe. Te drugie są jednak sporo tańsze.

Wyświetlenia strony w PTP/generowanie trafficu przez promowanie PTP – jak zwał tak zwał – chodzi o zwiększenie naszego ruchu na promowanej przez nas stronie. Jest to jedna z najtańszych opcji – jednak dość skuteczna w zdobywaniu poleconych. Strona dodawana jest do strony z rotatorem – a ta promowana jest przez użytkowników systemu. Koszt 1000 wyświetleń waha się od 1 do 2zł.

Gwarantowane zapisy – najłatwiejszy sposób na poleconych. Możemy wykupić płatne zapisy, dzięki którym zyskamy poleconych w promowanych przez nas firmach. Nigdy jednak nie wiadomo jak długo pozostaną oni aktywni.

Rotacje bannera – to zwykłe wyświetlanie naszego bannera na rożnych pod stronach serwisu. Według mnie mało skuteczne, za to bardzo tanie.

Po wybraniu odpowiadającej nam formy reklamy wykonujemy przelew na konto podane na stronie. Z reguły mamy różne opcje do wyboru. Pieniądze możemy przelewać na różne konta. Po poprawnym wypełnieniu i wysłaniu formularza, gdy właściciel wyemituje reklamę dostajemy specjalny link do statystyk. To było by na tyle. Gdy masz jakieś pytania – pytaj przez dział kontakt.