FAQ i porady

1. Czy zarabianie przez internet w formie klikania w płatne linki ma jakiś sens? Przecież zarobki są bardzo małe.

Jedni uważają, że tak – drudzy, że nie. Czasami ciężko dojść do wypłaty – a pieniądze wydają się przecież śmiesznie małe jak na ilość czasu, w jakim je zarobimy. Jednak to nie jest powód, żeby się poddawać. Największe osobowości świata get paid to read zaczynali podobnie. Przecież nie od razu Rzym zbudowano. A trochę czasu minie, zanim nauczysz się zbierać poleconych oraz „wyczaisz” ten biznes.


2. Czy warto kupować reklamę w celu zdobywania poleconych?

Na to pytanie także nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaką reklamę i za jakie pieniądze. Czasami uda nam się znaleźć tani mailing dzięki któremu zdobędziemy dużo aktywnych poleconych i pieniądze szybko się zwrócą. Drugim razem jednak może nie być tak kolorowo i nasza mała inwestycja po prostu nie wypali. Jednak – zdecydowanie warto zacząć promocje naszego ulubionego programu mailingowego. Niema to jak zdobywanie doświadczeń.


3. Chcę polecić program płacący za klikanie moim znajomym. Co zrobić, żeby system dopisał mi ich, jako poleconych?

To bardzo proste i są na to dwie metody. Możemy najzwyczajniej poprosić, aby przy wypełnianiu formularzu w miejscu „polecający” podali Twój nick w systemie. Możemy też od razu wysłać im tzw. link polecający, który znajduje się w zakładce o nazwach „Program Partnerski/Centrum Poleconych/Polecaj Nas”


4. Czy warto zarabiać promując płatną stronę?

Oczywiście. Musimy jednak rozpoznać rynek i znaleźć tanią reklamę. Dobre obliczenia to podstawa sukcesu. Najlepiej promować PTP, które przyznaje nam kredyt od reklamy, niż jednorazowo od unikatowego IP. Chodzi o to, że jeśli w rotatorze stron płatnego promowania strony znajdują się więcej niż jedna reklama, to system z jednego IP może zaliczyć tyle kredytów, ile jest reklam w rotatorze. To znacznie poprawia wyniki.5. Czy własna strona o tematyce zarabianie przez internet umożliwia nam pozyskanie dużej ilości poleconych?

Umożliwia, – lecz musi być na dobrym miejscu w wynikach google pod odpowiednimi frazami takimi jak „Zarabianie w internecie” „zarabiaj przez internet” itp.


6. Zleciłem wypłatę w systemie – jednak mimo to, nie otrzymałem jej. Dlaczego?

Na mojej stronie polecam tylko wypłacalne systemy. Jednak nic nie dzieje się natychmiast. W poszczególnych firmach podany jest konkretnie czas oczekiwania na wypłatę. Możliwe, że będziemy musieli troszkę poczekać.


7. Czy zarabianie przez internet jest legalne?

A dlaczego ma być nielegalne? Sporo polskich systemów mailingowych (np. wszystkie firmy pampersa) są zrzeszone w jego legalnej zarejestrowanej w Polsce firmie. Dochód innych programów często nie przynosi aż takich zysków, żeby istniała potrzeba ich rejestrowania. Ty zaś, jako użytkownik takich firm nie musisz odprowadzać podatku, jeśli Twój łączny dochód nie przekracza progu podatkowego.